Studia on-line

O studiach ON-LINE 

studia on-line SAN

Doświadczenie zdobyte przez cały okres kształcenia on-line od 2007 roku przez Polską Akademię Otwartą oraz zmiany zachodzące w otoczeniu społeczno-gospodarczym przyczyniły się do powstania nowoczesnej jednostki SAN ON-LINE.

  

Nasze studia realizowane są przy użyciu nowoczesnych metod i technik kształcenia na odległość. Głównym narzędziem do realizacji zajęć jest Platforma Edukacyjna Blackboard Learn Ultra.  Jest to innowacyjna i zarazem efektywna forma nauczania idealna dla osób, które chcą rozwijać swoje zainteresowania, podnosić kwalifikacje i poszerzać wiedzę w dowolnym miejscu i czasie. Warunkiem korzystania z platformy jest dostęp do sieci internetowej. Skierowana jest  przede wszystkim do tych, którzy z różnych powodów nie mogą studiować w trybie stacjonarnym, bądź niestacjonarnym np. osób pracujących w weekendy i często podróżujących, mieszkających za granicą, pragnących studiować na dwóch kierunkach, matek wychowujących dzieci czy osób niepełnosprawnych.

Osoby studiujące wirtualnie są pełnoprawnymi studentami. Zdają egzaminy w jednostce głównej Uczelni w Łodzi, przygotowują i bronią prace dyplomowe, podobnie jak tradycyjni studenci posiadają legitymacje studenckie. Mają również prawo do zaświadczeń do PEFRON i ZUS, a także mogą ubiegać się o stypendia za wyniki w nauce, socjalne oraz zapomogi. Po zdaniu egzaminu dyplomowego studenci otrzymujądyplom ukończenia studiów niestacjonarnych w Społecznej Akademii Nauk na wybranym kierunku.  

Dlaczego warto wybrać studia on-line w Społecznej Akademii Nauk?

Oszczędzasz czas i pieniądze
Oszczędzasz czas i pieniądze

Nie musisz martwić się o dojazd, zakwaterowanie czy wyżywienie. Masz więcej czasu na swoje pasje i rozwój.

Możesz kontynuować karierę zawodową
Możesz kontynuować karierę zawodową

Nie musisz rezygnować z zatrudnienia nawet na pełen etat.

Budujesz samodyscyplinę
Budujesz samodyscyplinę

To niezbędna kompetencja, która będzie służyć Ci na studiach oraz w pracy.

Prowadzisz aktywne życie studenckie
Prowadzisz aktywne życie studenckie

Podejmujesz dyskusje z wykładowcami i studentami, pracujesz nad projektami naukowymi w wygodnej formie.

Wykorzystujesz najnowocześniejsze metody kształcenia
Wykorzystujesz najnowocześniejsze metody kształcenia

W SAN realizujemy kształcenie na odległość z innowacyjną platformą Blackboard Learn Ultra.

Możesz studiować gdziekolwiek jesteś
Możesz studiować gdziekolwiek jesteś

Uczysz się z każdego miejsca na świecie w dowolnym czasie.

Studia on-line w SAN 

Studia on-line z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość realizowane są przez pracę na Platformie EdukacyjnejBlackboard Learn Ultra:

 • Zajęcia/wykłady (nieobowiązkowe) realizowane w sposób synchroniczny w tygodniu roboczym (między pn. a pt.), w godzinach wieczornych (po godz.18.00 czasu polskiego)
 • Asynchronicznie na Platformie moderowane przez Wykładowcę: forum dyskusyjne, zadania, testy, projekty
 • Zjazdy fizyczne w siedzibie głównej Uczelni w Łodzi (zjazdy wprowadzające oraz egzaminacyjne).

Materiały są tak skonstruowane, aby można było uczyć się samemu w domu pod nadzorem prowadzącego. Nauczanie przebiega w optymalnych dla Studenta warunkach i indywidualizuje tempo uczenia się. Treści te stanowią podstawowe źródło wiedzy z danego przedmiotu i wspomagają materiał z wykładów synchronicznych. 

jak wyglądają studia on-line w Społecznej Akademii Nauk

Po uzyskaniu statusu studenta każdy otrzymuje na maila indywidualnie wygenerowane hasło i login, które umożliwiają dostęp do Wirtualnej Uczelni oraz Platformy Blackboard Learn Ultra. Studenci systemu e-learningowego mają obowiązek logowania się na platformie internetowej i brania czynnego udziału w dyskusjach moderowanych przez wykładowców na forach internetowych. Dotyczą one przerabianego aktualnie materiału oraz terminowego rozliczania się z prac. 

Wykłady on-line prowadzone są w sposób synchroniczny (wykładowca i student pracują w sieci w tym samym czasie) we wcześniej podanych terminach. Organizacja i plany zajęć zamieszczone są na platformie dla studentów. Wykładowcy przeprowadzają tradycyjne zaliczenia oraz egzaminy w czasie zjazdów sesyjnych w siedzibie Uczelni w Łodzi. 

Poznaj ofertę studiów on-line w SAN

Studia I stopnia
Studia II stopnia
Jednolite studia magisterskie
O platformie Blackboard Learn Ultra

Platforma edukacyjna Blackboard Learn Ultra to narzędzie do dostarczania wysokiej jakości, interaktywnych treści dydaktycznych online. Intuicyjne i atrakcyjne wizualnie interfejsy kursów ułatwiają efektywną naukę. Ponadto zapewnia lepszy kontakt z wykładowcą. Blackboard Learn Ultra jest przestrzenią do współpracy zdalnej jak i budowania relacji z innymi studentami. To kompletne środowisko pracy zdalnej ze studentami wspierające komunikację i pozwalające monitorować postępy oraz indywidualizację procesu kształcenia.

Narzędzie Blackboard Collaborate umożliwia w sposób wygodny i nowoczesny prowadzenie zajęć w czasie rzeczywistym na zasadach wideokonferencji i współpracy zdalnej.

Platforma Blackboard Learn Ultra w SAN

Platforma edukacyjna Blackboard Learn Ultra:

 • dostarcza wysokiej jakości interaktywne treści dydaktyczne on-line
 • jest intuicyjna, prosta w obsłudze
 • zapewnia lepszy kontakt z wykładowcami
 • ułatwia efektywną naukę
 • można zainstalować ją na każdym urządzeniu: telefonie, komputerze/laptopie czy tablecie
 • pomaga zbudować relację z innymi studentami
 • wspiera komunikację między studentami
 • pozwala na monitorowanie postępów procesu kształcenia.