« wróć...Beauty Day - warsztaty makijażu

Beauty Day - warsztaty makijażu

Makijaż najczęściej kojarzy nam się z nakładaniem kosmetyków na twarz, aby lepiej wyglądać i zamaskować drobne niedoskonałości. Jednak jego zastosowanie zmieniało się na przełomie wieków dostosowując się do obowiązujących kanonów piękna w danym okresie. Już w starożytnym Egipcie kobiety malowały twarz barwnikiem, używały pudru, różu i szminki. Natomiast w starożytnej Grecji aktorzy grający w sztukach teatralnych poprawiali swoje rysy twarzy, aby lepiej prezentować się na scenie.

 

Dzisiaj makijaż może mieć nawet znaczenie psychologiczne. Dla wielu kobiet jest to sposób na podwyższenie samooceny związanej z poczuciem swojej atrakcyjności. Powinniśmy jednak pamiętać, że brak makijażu nie wpływa na wartość kobiety, a uzupełnia wizerunek oraz pozwala uwydatnić nasze atuty.

 

Chcesz się nauczyć robić profesjonalny makijaż, a może interesuje Cię pielęgnacja cery? Zapraszamy na bezpłatne warsztaty makijażu podczas Dnia Otwartego. 12 września od godziny 15:00 Uczestnicy będą mieli możliwość wykonania makijażu dziennego i poznania lepiej kierunku Kosmetologia. 

 

Beauty Day to cykliczne wydarzenie na naszej Uczelni. Warsztaty odbywają się pod okiem wizażystki i naszej wykładowczyni w specjalnej sali szkoleniowej, gdzie na co dzień uczymy technik wizażu. 

 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w pracowni prosimy o dokonanie wcześniejszej rejestracji na to wydarzenie. Uczestników chcących wziąć udział w warsztatach prosimy o zabranie ze sobą pędzli do makijażu