« wróć...NOC MUZEÓW W SAN!

noc muzeow san warszawa

Noc Muzeów jest imprezą ogólnoeuropejską. Pierwsza odbyła się w Berlinie w 1997 r. Sukces imprezy był tak duży, że kolejne europejskie miasta, w tym Warszawa od 2004 r, również zdecydowały się na organizację podobnych przedsięwzięć. W Polsce przybrała szerszą formułę niż w innych krajach. Swoje programy pokazują nie tylko muzea, ale także inne placówki i instytucje, które związane są z kulturą, życiem publicznym czy nauką.

 

Społeczna Akademia Nauk w tym roku bierze czynny udział w Nocy Muzeów organizując warsztaty oraz pokazy. Poniżej znajduje się lista wydarzeń jakie będą prowadzone 14 maja 2022 r. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny i bezpłatny.

Gra kreatywna WZMACNIACZ | godz. 18:00

W holu głównym Uczelni Studenci psychologii wykorzystując grę WZMACNIACZ będą rozmawiać z odwiedzającymi naszą Uczelnię osobami. Uczestnicy mogą także przeprowadzić rozgrywkę między sobą. Gra kreatywna WZMACNIACZ to zestaw 52 kart z ilustracjami, tematami do rozmowy i zadaniami kreatywnymi. Jej celem jest wzmocnienie: relacji międzyludzkich, poczucia szczęścia, własnej wartości oraz kreatywności.

Nagraj swoją audycję! - warsztaty radiowe | godz. 18:00-21:00

Pod okiem Pawła Malinowskiego, wykładowcy SAN i Kierownika Redakcji Aktualności programu Czwartego Polskiego Radia, uczestnicy będą mogli poczuć jak dziennikarze i nagrać własną audycję radiową. Podczas warsztatu ponadto będzie można dowiedzieć się jak wygląda praca w radiu, a także jak się tworzy serwis informacyjny oraz inne audycje.

Śniadanie w Warszawie, kolacja w Nowym Jorku. Jak wygląda życie stewardesy/stewarda linii lotniczych? | godz. 18:00-21:15

Chciałbyś się dowiedzieć, jak wygląda grafik pracy stewardesy/stewarda? Dokąd lata i czy może pozwiedzać odwiedzane miejsca? Ile zarabia? I najważniejsze – co trzeba być modelką/modelem aby pracować w tym zawodzie? Przyjdź na warsztat, podczas którego poznasz odpowiedzi na te pytania oraz… zrobisz pokaz zasad bezpieczeństwa, czyli tzw. DEMO. Szanowni Państwo, wyjścia awaryjne znajdują się z przodu i tyłu kabiny… Warsztat poprowadzi Radosław Szafranowicz-Małozięć, były steward linii lotniczej Norwegian Air Shuttle.

 

Liczba miejsc ograniczona. Aby wziąć udział w warsztatach prosimy o wypełnienie krótkiego formularza z linku poniżej.

https://event.san.edu.pl/wydarzenie/sniadanie-w-warszawie-kolacja-w-nowym-jorku-jak-wyglada-zycie-stewardesystewarda-linii-lotniczych-noc-muzeow-2022/777/

Beauty day – warsztat z makijażu | godz. 18:00

Makijaż najczęściej kojarzy nam się z nakładaniem kosmetyków na twarz, aby lepiej wyglądać i zamaskować drobne niedoskonałości. Jednak jego zastosowanie zmieniało się na przełomie wieków dostosowując się do obowiązujących kanonów piękna w danym okresie. Dzisiaj makijaż może mieć nawet znaczenie psychologiczne. Podczas nocy muzeów uczestnicy będą mieli okazję poznać kilka tajników dobrego makijażu, dowiedzieć się jakie kolory do niego pasują oraz zrobić make-up pod okiem naszej wykładowczyni Ilony Kurowickiej-Durdy.

Poznaj świat neonów! - pokaz tworzenia instalacji świetlnej | od godz. 18:00

Przy cały czas trwania Nocy Muzeów wykładowca grafiki w SAN dr Krzysztof Ćwiertniewski na uczelnianym parkingu będzie robił neon. Uczestnicy będą mieli okazję nie tylko porozmawiać na temat powstawania instalacji świetlnych, ale także zobaczyć jak wygląda proces ich tworzenia.

Zrób własną pieczątkę techniką linorytu - warsztaty grafiki warsztatowej | godz. 18:00

Technika linorytu, czyli technika wypukłego druku, polega na wyżłobieniu w linoleum przy pomocy dłut, wzoru, który odbija się później na papierze. Podczas Nocy Muzeów Paweł Łyjak pokaże jak w prosty sposób wykonać stempel oraz opowie jak tą techniką tworzy się prace artystyczne. Podczas warsztatu każdy będzie miał możliwość wykonać własną pieczątki z linoleum i odbić ją na specjalnej prasie drukarskiej.

Safe space! - warsztaty samoobrony | godz. 18:30-20:30

Zyskaj pewność siebie i lepsze samopoczucie poznając techniki samoobrony. Podczas Nocy Muzeów na uczestników czeka mini kurs jak się bronić w niebezpiecznych sytuacjach pod okiem dra Marka Borowskiego, nauczyciela samoobrony, trenera judo i szkoleniowca.
 
Na zajęcia obowiązują zapisy przez stronę w linku poniżej:

https://event.san.edu.pl/wydarzenie/safe-space-warsztaty-samoobrony-noc-muzeow-2022/776/

Kino SAN - projekcja filmów | godz. 18:00

Fanów kina zapraszamy na projekcje trzech filmów:

  • „Wieloryb z Lorino” – reż. Maciej Cuske
    Dla mieszkańców syberyjskich rubieży, gdzie czas jak gdyby stanął w miejscu, ciągle żywa pozostaje tradycja polowań na gigantyczne walenie. W lokalnych wierzeniach zajmują one miejsce szczególne, choć Czukcze, Eskimosi czy Rosjanie żyjący dzisiaj w Lorino traktują te wymierające zwierzęta przede wszystkim użytkowo. Zbiorowy rytuał połowu dostarcza im pożywienia i pozwala przetrwać w trudnych warunkach. Film kontempluje wpisaną w porządek natury codzienność Półwyspu Czukockiego i odsłania najbardziej brutalne strony życia w miejscu zapomnianym przez Boga i ludzi.

 

  • „Żalanasz pusty brzeg” – reż. Marcin Sauter , producent ,Barbara Ławska - Studio Filmowe Kronika
    Tytułowy Żalanasz to miasto portowe nad częściowo wyschniętym jeziorem Aralskim. Miejsce pomiędzy wielką wodą i rozległą pustynią, niegdyś dobrze prosperujące ogniwo gospodarki sowieckiej, dzisiaj zaledwie cień dawnej świetności. W obiektywie Marcina Sautera Żalanasz to jednak nie tylko sugestywne krajobrazy, lecz przede wszystkim losy ludzi, którzy zainwestowali tutaj swoje życiowe nadzieje i oczekiwania, a teraz pozostało im trawić swoją samotność pośród ruin statków oraz portowych żurawi.

 

  • „Każda z blizn” – reż. i producent Mateusz Winkiel
    Film “Każda z blizn" opowiada historię jednego z najbardziej kontrowersyjnych polskich artystów - Pawła 'Popka' Mikołajuwa, będący jednocześnie eksperymentalnym dokumentem. Powstał w oparciu o przeprowadzony kilkugodzinny wywiad. Podczas tej bardzo szczerej rozmowy, zapadła decyzja o wybraniu 9 przełomowych momentów w życiu bohatera i przedstawieniu ich w 9 scenach zrealizowanych w innych formach filmowych. W stworzenie filmu zaangażowało się przeszło 300 osób, w tym ok. 40 bardziej i mniej znanych artystów ze świata muzyki i show-biznesu. Narratorem filmu jest jego bohater, opowiadający o wydarzeniach widocznych na ekranie wprost ze swojej domowej kanapy.
Wystawa prac Agi Pietrzykowskiej

Aga Pietrzykowska, artystka wizualna tworząca w nurcie abstrakcji i figuracji, a także wykładowczyni na kierunku grafika. Aga jest głównym autorem, pomysłodawcą i grafikiem gry "Wzmacniacz", która na początku tego roku otrzymała główną nagrodę w konkursie Świat Przyjazny Dziecku w kategorii Zabawki dla dzieci w wieku 9-17 rok życia. Podczas Nocy Muzeów w holu uczelni będzie można podziwiać prace artystki, które użyte zostały w grze.