« wróć...O mądrym pomaganiu: wolontariat na rzecz ludzi w potrzebie - wykład otwarty Mariny Hulii

"Moc uzdrawiania ma ten, kto czerpie siłę i radość z pomagania innym, ma ją każdy, kto bierze na siebie cierpienie chorego i choć sam cierpi, czuje się szczęśliwy." - Dorota Terakowska, "Córka Czarownic"

 

6 czerwca o godz. 11:30 zapraszamy na wykład otwarty Mariny Hulii pt. "O mądrym pomaganiu: wolontariat na rzecz ludzi w potrzebie". Spotkanie odbędzie się w budynku SAN przy ulicy Łuckiej 11 w Warszawie w sali nr 308. 

Marina Hulia - SAN

Marina Hulia

 

Nauczycielka, działaczka społeczna. Córka Rosjanina i Białorusinki urodzona na Ukrainie. Od 28 lat mieszka i pracuje w Polsce. Opiekuje się uchodźcami, seniorami oraz osobami w kryzysie bezdomności. Dawniej konsultantka MEN do spraw integracji i pracy z dziećmi z obcych krajów.

 

W 2020 r. otrzymała nagrodę ks. Józefa Tischnera. Laureatka nagrody imienia Ireny Sendlerowej „za naprawianie świata”. W 2016 roku na białoruskim dworcu Brześć, gdzie miesiącami koczowały czeczeńskie rodziny z dziećmi, założyła szkołę demokratyczną, dając najmłodszym namiastkę normalnego życia. Dziś tworzy system wzajemnej pomocy, w którym osoby zagrożone wykluczeniem pomagają innym. Wraz z rodzinami uchodźców opiekuje się opuszczonymi seniorami w jednym z domów opieki w Warszawie. Odwiedza schroniska dla zwierząt oraz hospicja. Wspiera aktywizację zawodową bezdomnych z warszawskiej Woli i buduje z nimi domki dla ptaków.