« wróć...SAN obejmuje Patronat Naukowy nad III Międzynarodowym Kongresem Polskiego Towarzystwa Mięśni, Ścięgien i Więzadeł

patronat-san

III Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Mięśni, Ściegien i Więzadeł to 3 dniowe wydarzenie, na którym, oprócz wykładów naukowych, będzie można skorzystać również z warsztatów pozwalających na zdobycie praktycznej wiedzy w danej dziedzinie np.: udzielanie pierwszej pomocy na boisku czy umiejętność korzystania z USG w przypadkach ortopedyczno – urazowych dedykowanych, dla lekarzy, fizjoterapeutów, trenerów sportowych. Wydarzenie związane jest z fizjoterapią o szczególnej randze dla środowiska medycznego.

 

Program naukowy Sympozjum jest przygotowywany pod kierunkiem Przewodniczących Komitetu Naukowego: doktora Marka Krochmalskiego - Prezesa Polskiego Towarzystwa Mięśni Ścięgien i Więzadeł i Prezesa Medical Magnus Clinic, prof. dr hab. n. med. Marty Woldańskiej-Okońskiej z Kliniki Rehabilitacji i Medycyny Fizykalnej - Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, prof. dr hab. Ewy Brzeziańskiej-Lasoty z Zakładu Biomedycyny i Genetyki, Katedry Biologii i Mikrobiologii Medycznej z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, prof. dr hab. n. med. Dariusza Witońskiego ze Społecznej Akademii Nauk w Łodzi oraz Medical Magnus Clinic.

 

W wydarzeniu zapewniamy udział wielu znakomitych wykładowców nie tylko z kraju ale i z zagranicy, wśród których należy wskazać takie osoby jak: prof. Nicola Mafulli, prof. Calogero Foti.

 

Na Kongres, oprócz polskich prelegentów, zaprosiliśmy grono wykładowców zagranicznych związanych ze sportem.

Zakres tematyczny sesji Kongresu:

 

  • Mięśnie, ścięgna i więzadła
  • Miednica – jako klucz postawy
  • Medycyna Regeneracyjna
  • Urazy w różnych dyscyplinach sportowych
  • Znaczenie terapii manualnej w medycynie sportowej
  • Fizykoterapia w sporcie
  • Żywienie i suplementacja w sporcie
  • Koronawirus a sport
  • Wysiłek fizyczny
  • Tematy wolne

 

Jednym z celów organizowanego przez nas wydarzenia jest wymiana wiedzy i doświadczeń o urazach w sporcie i sposobach ich leczenia pomiędzy lekarzami, fizjoterapeutami oraz  trenerami z Polski i zagranicy, a także zwiększenie świadomości trenerów i sztabów medycznych na temat zasad treningowych pozwalających na zmniejszenie skali występowania urazów u sportowców. Podczas Kongresu będą odbywały się także warsztaty pozwalające na zdobycie praktycznej wiedzy w danej dziedzinie np.: udzielanie pierwszej pomocy na boisku czy umiejętność korzystania z USG w przypadkach ortopedyczno – urazowych.

Kongres ma ponadto służyć integracji środowiska medycznego i sportowego w celu doskonalenia procesu budowania profesjonalnych zespołów szkoleniowych wokół poszczególnych drużyn i zawodników, co powinno zaowocować sukcesami sportowymi.

 

List zapraszający III Kongres PTMŚiW

kongres-patronat-san