« wróć...Tydzień przedsiębiorczości 2022

Tydzień przedsiębiorczości 2022

Zapraszamy na cykl wykładów w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości. Wydarzenie od kilku lat jest organizowane  przez Społeczną Akademię Nauk. W tym roku spotkania odbędą się za pośrednictwem platformy MS Teams oraz w budynku SAN przy ulicy Łuckiej 11 w Warszawie.

26.05.2022 godz.16.45 - Zasadzki w sukcesie biznesu- Miron Maicki

Odniesienie sukcesu w swojej firmie staje się priorytetem dla nie jednego przedsiębiorcy. Pomimo tak rozbudowanego rynku,  gospodarka wciąż zaskakuje właścicieli firm, a oni sami  spotykają się z nieznanymi dotąd przeszkodami i problemami, przez co ponoszą niepotrzebne koszty i narażają swoją firmę na dodatkowe ryzyko. Jednak dzięki zaradności i znajomości rynku, potrafią korzystnie wyjść z sytuacji kryzysowej. Podczas spotkania Pan Miron Maicki, opowie jak uniknąć kryzysu w firmie i odnosić sukcesy. 

30.05.2022 godz.15.00 - Budowanie wizerunku startupów- Agnieszka Nowakowska s.513

Budowanie wizerunku nowej firmy nie należy do łatwych zadań. Wciąż rozwijający się sektor sprzedaży internetowej, daje nowym, kreatywnym przedsiębiorcom większe szanse na lepszy start, zwłaszcza małych firm. Spotkanie z Panią Agnieszką Nowakowską, specjalistką w zakresie PR produktowego oraz korporacyjnego i CSR, powoli zrozumieć działania, które powinny podjąć firmy stawiające swoje pierwsze kroki na rynku. Dodatkowo dzięki dużemu doświadczeniu będzie możliwość zapoznania się z całym procesem tworzenia firmy oraz kreowania jej wizerunku wśród już istniejącej konkurencji.

 

Agnieszka Nowakowska

Z branżą doradztwa komunikacyjnego i strategicznego związana od 2004 roku.  Senior PR Manager, współzałożyciel Agencji Komunikacji Marketingowej Festcom. 
Prowadziła projekty z zakresu komunikacji korporacyjnej, CSR oraz PR produktowego. Swoje doświadczenie w zakresie PR korporacyjnego oraz CSR zdobyła w pracy dla marek CEMEX (Fundacja CEMEX Budujemy Przyszłość), Amplus, Sofort, Nutricia, City Credit Capital. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie PR produktowego, które zdobyła pracując m.in. dla marek: FMCG: GOSH, OPI, Orly, Pierre Fabre Dermo-Cosmetique (Eau Thermale Avene, A-Derma, Ducray), Plast Team, Amway, Perfect Coll; HoReCa - Holiday Inn Warsaw City Centre; przemysł - New Holland, SPBT, Górażdże. Była współorganizatorką targów branżowych (branża kosmetyczna) oraz redaktorką analitycznych raportów rynkowych z branży FMCG. Do jej obowiązków należało planowanie strategiczne projektów i ich kompleksowa realizacja, kontakty z mediami, organizacja eventów (śniadania prasowe, konferencje, briefingi). 
Absolwentka Dziennikarstwa na WDiNP Uniwersytetu Warszawskiego, specjalność Marketing Medialny i Public Relations oraz studiów trzeciego stopnia na WDiNP Uniwersytetu Warszawskiego.  Doktorantka Wydziału Dziennikarstwa i Bibliologii UW.

31.05.2022 godz.9.45 - Koncepcja zrównoważonego rozwoju, a budowanie wartości dla klienta- Adrianna Krawczyk

Ostatnie lata pokazały nam jakie zagrożenia ekologiczne czy gospodarcze mają największy wpływ na ówczesne działania przedsiębiorstw. Coraz większa świadomość konsumenta, wywołała działania w których społeczne wartości dla firm stały się pierwszorzędne. Na spotkaniu z Panią Adrianną Krawczyk, będzie możliwość uzyskania informacji, jak uchwycić prawidłowe wartości w budowie zrównoważonego rozwoju firmy, aby przynosiły one zamierzone skutki i korzyści. 

27.05.2022 godz. 11:30 - Obsługa celna w przedsiębiorstwie logistycznym- Dr Małgorzata Chackiewicz | MS Teams

Zakres obsługi celnej w działalności przedsiębiorstwa logistycznego uczestniczącego w międzynarodowym obrocie towarowym dotyczy zastosowania m.in. systemów informatycznych wykorzystywanych w obsłudze celnej (AES, AIS, NCTS2, SIC, ZEFIR), uproszczeń (AEO, odprawa scentralizowana, wpis do rejestru) i wiążących informacji takich jak: Wiążąca Informacja Taryfowa WIT), Wiążąca Informacja Akcyzowa (WIA), Wiążąca Informacja Stawkowa (WIS), Wiążąca informacja o pochodzeniu (WIP). Stosowanie procedur celnych (procedury dopuszczenia do obrotu, wywozu i procedur specjalnych) w działalności przedsiębiorstwa. Wykorzystanie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wymaganych dokumentów (karnetów TIR, ATA i CPD, listów przewozowych, pozwoleń, świadectw, licencji i certyfikatów).  
  
Link do zespołu na MS Teams: https://teams.microsoft.com/l/channel/19%3aJDER5ILfn25yhgF92rrsOkEZIIR4mIkNLbnfirm1ozg1%40thread.tacv2/Og%25C3%25B3lny?groupId=94866e2f-cce5-4b47-ab9c-a6b831189f39&tenantId=262dbaf1-38a1-43f9-a7da-3022da85cc5e