« wróć...Zapisy na bezpłatne konsultacje psychologiczne dla studentów
W dzisiejszych czasach pomoc psychologiczna jest bardzo istotna - szczególnie w warunkach obecnej rzeczywistości, która dla wielu osób może być przytłaczająca. Znalezienie pomocy bywa trudne, a często niestety i kosztowne - szczególnie dla młodych osób. Niepewność, stres, przeciążenie czy po prostu gorsze samopoczucie dotyka coraz więcej z nas. Według najnowszych danych nawet 20% młodzieży ma objawy depresji. Smutek, poczucie rezygnacji, nadmierne poczucie winy, bezradność - to tylko kilka z wielu symptomów tej poważnej choroby.
W obliczu ostatnich wydarzeń - pandemii COVID-19 czy wojny za naszą wschodnią granicą, a także codziennego pośpiechu, stresu i niepewności pomoc psychologiczna stała się dla wielu osób potrzebna jak nigdy dotąd. Zgodnie raportem Centrum Analiz NZS z 2021 roku – „Zdrowie psychiczne studentów”, 64% studentów uważa, że dostęp do bezpłatnej pomocy psychologicznej jest niewystarczający - świadczy to o ogromnej skali problemu.
Kierując się chęcią pomocy wszystkim osobom, które czują, że potrzebują profesjonalnego wsparcia, Niezależne Zrzeszenie Studentów wraz z inicjatywą „The Presja” oferują możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych konsultacjach psychologicznych. Odbywają się one w formie zdalnej, co umożliwia skorzystanie z nich każdemu studentowi, niezależnie od miejsca zamieszkania, uczelni czy kierunku studiów.
Konsultacje wystartowały 17 października 2022 roku. Zapisy odbywają się przez stronę internetową Niezależnego Zrzeszenia Studentów, pod linkiem https://nzs.org.pl/konsultacje2022/, gdzie istnieje możliwość dopasowania dnia i godziny konsultacji i wyboru terapeuty. Na podany podczas zapisów adres e-mail, uczestnik konsultacji otrzyma wiadomość z potwierdzeniem. Spotkania ze specjalistami odbywają się za pośrednictwem platformy Microsoft Teams i trwają 50 minut.
Oferta adresowana jest również do osób niewymagających natychmiastowej pomocy, których konsultacje mogą nauczyć jak radzić sobie z długotrwałym stresem, trudnymi emocjami i presją oraz wspomóc ich ogólną kondycję psychiczną i pokazać jak nie poddawać się wygórowanym oczekiwaniom społecznym.